Aktualności

Dlaczego warto nawilżać powietrze w mieszkaniu?

Dlaczego warto nawilżać powietrze w mieszkaniu?

Masz wrażenie, że w twoim domu powietrze jest suche? Może twoje płuca mają to samo powietrze, jakbyś mieszkał na pustyni. Nie, to nie żart. Wilgotność względna w ogrzewanym domu z panelami często wynosi tylko około 20%. Jest to ta sama wartość, co na pustyni, jak w Nevadzie. Tymczasem optymalna i zalecana wilgotność względna we wnętrzu wynosi od 40 do 50 procent. Jednak zimą taką wartość może nam zapewnić jedynie nawilżacz powietrza do mieszkania

Nawilżanie powietrza w domu - dlaczego jest tak ważne?

Nawilżanie powietrza w domu - dlaczego jest tak ważne?

Noworodek zanim będzie mógł zaspokoić głód, najpierw musi złapać swój pierwszy oddech. W jego maleńkich płucach po raz pierwszy dochodzi do cudu dostarczenia organizmowi tlenu i usunięcia z nich dwutlenku węgla. Ten cud będzie się powtarzał raz za razem, przez całe życie, z każdym oddechem, aż do – nomen omen – ostatniego tchnienia. To dowód na to, że oddychanie jest najbardziej podstawową ze wszystkich naszych potrzeb.

Ogrzewanie z wisienką

Ogrzewanie z wisienką

Czy można dom lub mieszkanie ogrzewać inaczej? Otóż można. Ci, którzy skorzystali z innowacyjnego rozwiązania, jakim jest ogrzewanie na podczerwień, twierdzą, że wręcz trzeba. Ja uważam, że z pewnością warto. Warto ogrzewać dom... z wisienką na torcie! Zaraz wytłumaczę, o co chodzi.