Masz wrażenie, że w twoim domu powietrze jest suche? Może twoje płuca mają to samo powietrze, jakbyś mieszkał na pustyni. Nie, to nie żart. Wilgotność względna w ogrzewanym domu z panelami często wynosi tylko około 20%. Jest to ta sama wartość, co na pustyni, jak w Nevadzie. Tymczasem optymalna i zalecana wilgotność względna we wnętrzu wynosi od 40 do 50 procent. Jednak zimą taką wartość może nam zapewnić jedynie nawilżacz powietrza do mieszkania
Noworodek zanim będzie mógł zaspokoić głód, najpierw musi złapać swój pierwszy oddech. W jego maleńkich płucach po raz pierwszy dochodzi do cudu dostarczenia organizmowi tlenu i usunięcia z nich dwutlenku węgla. Ten cud będzie się powtarzał raz za razem, przez całe życie, z każdym oddechem, aż do – nomen omen – ostatniego tchnienia. To dowód na to, że oddychanie jest najbardziej podstawową ze wszystkich naszych potrzeb.

Ogrzewanie konwekcjonalne kontra podczerwień

Posted by
Czy można dom lub mieszkanie ogrzewać inaczej? Otóż można. Ci, którzy skorzystali z innowacyjnego rozwiązania, jakim jest ogrzewanie na podczerwień, twierdzą, że wręcz trzeba. Ja uważam, że z pewnością warto. Warto ogrzewać dom... z wisienką na torcie! Zaraz wytłumaczę, o co chodzi.

Oczyszczanie powietrza w mieszkaniu z roztoczy

Posted by
Według lekarzy alergie mają wszelkie szanse stać się plagą XXI wieku. Według statystyk jedna piąta światowej populacji cierpi na różnego rodzaju reakcje alergiczne. Liczba alergenów wynosi setki, a nawet tysiące. Mieszkańcy miast są szczególnie zagrożeni - rocznie około pięćdziesięciu milionów cząstek zanieczyszczających, które wywołują rozwój alergii, dostaje się do ich ciał.

Czy ogrzewanie na podczerwień jest szkodliwe?

Posted by
Każdy chce zapewnić sobie w domu ciepło. To ważne, żeby nie marznąć w pracy czy w swoim mieszkaniu, ponieważ to łatwa droga do przeziębienia się i poważnej choroby. O ogrzewaniu pomieszczeń myślimy przede wszystkim gdy kończy się lato i pogoda zaczyna się psuć. Oczekujemy wówczas, że będziemy wchodzić z zewnątrz (gdzie zmagamy się z wiatrem, deszczem i ochłodzeniem) do ciepłej przestrzeni, znajdując ukojenie i mogąc się wreszcie ogrzać. Istnieją
Showing 1 to 5 of 45 (1 Pages)