Oczyszczanie powietrza w mieszkaniu z roztoczy

Według lekarzy alergie mają wszelkie szanse stać się plagą XXI wieku. Według statystyk jedna piąta światowej populacji cierpi na różnego rodzaju reakcje alergiczne.

Liczba alergenów wynosi setki, a nawet tysiące. Mieszkańcy miast są szczególnie zagrożeni – rocznie około pięćdziesięciu milionów cząstek zanieczyszczających, które wywołują rozwój alergii, dostaje się do ich ciał.

Co wywołuje alergie?

Alergie mogą wywoływać pokarm, kurz domowy, sierść zwierząt domowych, pyłki roślin domowych i innych roślin, dym tytoniowy, ukąszenia owadów itp. Jednak najczęstszą przyczyną alergii jest zwykły kurz domowy. Zawiera prawie kompletny zestaw różnych rodzajów alergenów, począwszy od pyłku roślin kwiatowych i porów pleśni, a skończywszy na roztoczach i sierści zwierząt domowych. Roztocza są częstą przyczyną alergii i astmy u ludzi na całym świecie. Te małe stworzenia tolerują prawie każdy klimat, ale najlepiej czują się w ciepłych i wilgotnych siedliskach w temperaturach nieco powyżej 20 stopni i wilgotności około 75-80%. Roztocza kurzu żywią się głównie martwymi komórkami skóry ludzi i zwierząt domowych. Ich największe skupienie odnotowano w poduszkach, materacach, dywanach i meblach tapicerowanych. Roztocza są nierozróżnialne dla ludzkiego oka, ich rozmiar to tylko 0,2-0,3 mm. Pod wpływem wszelkich czynników mechanicznych łatwo spadają w powietrze i pozostają zawieszone w nim przez długi czas. Zwykle dzieje się tak, gdy poruszasz się na łóżku. W powietrzu mogą przenikać przez układ oddechowy człowieka i niekorzystnie wpływać na zdrowie. Są ludzie, którzy są bardzo odporni na objawy alergiczne, jednak wielu cierpi z powodu narażenia na roztocza i starają się je zminimalizować.

Freepik – pl.freepik.com

Jak walczyć z roztoczami?

Niewątpliwie jednym z najskuteczniejszych narzędzi walki z roztoczami jest oczyszczacz powietrza do mieszkania. Oczyszczacze nie są wyrobami medycznymi, ale usuwają prawie wszystkie szkodliwe zanieczyszczenia, tworząc bardziej komfortowe warunki życia i utrzymania zdrowia. Oczyszczanie powietrza w mieszkaniu pomaga pozbyć się takich szkodliwych substancji, jak:

  • dym (w tym tytoń)
  • alergeny
  • bakterie i pleśń
  • grzyby
  • roztocza
  • zapachy dowolnego pochodzenia
  • chemikalia, toksyczne gazy
  • pyłek kwiatowy
  • elektryczność statyczna

Oczyszczacze powietrza pomagają też usuwać biologiczne zanieczyszczenia. Zmniejszają też ryzyko przeziębienia. Bakterie chorobotwórcze są obecne wszędzie: w klimatyzatorach, gdzie mieszkają zwierzęta domowe, w pojemnikach, łazienkach i toaletach, w przestrzeni każdej zamkniętej przestrzeni. Osoby cierpiące na przeziębienia, płuca i infekcje oczu mogą czuć się znacznie łatwiej dzięki oczyszczaczom powietrza. Podobnie jak zarodniki pleśni, które znajdują się w systemach ogrzewania i klimatyzacji, w łazienkach, wilgotnych obszarach ścian i sufitów, dywanów oraz w mokrych ubraniach. Pleśń powoduje alergie, ostry ból głowy, zmęczenie, drażliwość i depresję. Bardzo rzadko szukamy przyczyny bólu głowy w pleśni na krawędzi wanny i może tam być. Oczyszczacz powietrza – ozonizator niszczy wszystkie te mikroorganizmy, pozostawiając jedynie czystość i świeżość dla płuc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *