Sposób na muchy siedzące na jedzeniu

Najlepszy domowy sposób na muchy – pozbądź się ich na dobre!

Wiosna i lato sprzyjają siedzeniu na dworze w pięknym, zielonym ogrodzie. To również czas, kiedy na całą szerokość otwieramy okna i drzwi, aby wpuścić do mieszkania choć odrobinę świeżego powietrza. Niestety te dwie pory roku to również czas aktywności much. Czy istnieje jakiś sposób na muchy?

Otóż jest ich nawet kilka. Mucha domowa to wyjątkowo natrętny owad, który obsiada wszystko, co możliwe, a najchętniej jedzenie, przeszkadza w nocy spać i z niewiadomych przyczyn z radością lata nam koło twarzy. Na szczęście istnieje kilka sposobów na to, aby się jej pozbyć przynajmniej na jakiś czas. Oczywiście trudno mówić tutaj o tym, aby nie otwierać okien. Jednak w tym wypadku świetnie sprawdzają się siatki, które skutecznie zatrzymują insekty po drugiej stronie. Jaki jednak domowy sposób na muchy znaleźć, jeśli właśnie planujemy grilla, a stół cały ma być zastawiony jedzeniem? Odpowiednia pułapka na muchy może być odpowiedzią na nasze pytanie.

Sposób na muchy – poznaj wroga!

Choć mucha domowa żyje tak naprawdę jedynie miesiąc, samice są w stanie złożyć nawet 600 jaj, z których powstają kolejne owady. W trakcie największej aktywności mamy zatem do czynienia z kilkoma pokoleniami much. A do tego dochodzą również inne owady. Nic zatem dziwnego, że ludzie zastanawiają się nad tym, jak znaleźć sposób na muchy, sposób na muszki owocówki czy sposób na komary, który będzie maksymalnie skuteczny.

Według naukowców na ciele jednej muchy znajdują się nawet 2 miliony bakterii, a w jej przewodzie pokarmowym około 33 miliony. Owady te mogą zatem zarażać i przenieść na człowieka choroby takie jak czerwonka czy wąglik lub doprowadzić do zatrucia pokarmowego. Choć muchy nie gryzą, ponieważ posiadają aparaty gębowy liżące, wciąż są dużym zagrożeniem. Szczególnie ze względu na sposób zdobywania pokarmu. Muchy bardzo często ciągną do padliny, odchodów, a także śmieci. Niestety uwielbiają siadać również na jedzeniu, na które mogą przenieść groźne bakterie. Czy istnieje zatem jakiś skuteczny sposób na muchy? Oto kilka porad, które z pewnością sprawią, że liczba tych owadów w domu lub przy piknikowym stole znacznie zmaleje.

pulapka-na-muchy-i-inne-owady

Zobacz także: Co może dać ozonowanie mieszkania? Sprawdź, czy faktycznie pomaga walczyć z wirusami i bakteriami

Domowy sposób na muchy na wsi i w mieście

Na rynku pojawia się wiele produktów, które pomagają zwalczać muchy. Jedne z nich są nieco droższe, inne zdecydowanie tańsze. To, jaki sposób na muchy wybierzecie, zależy od tego, czy chce z nimi walczyć jedynie w domu, czy przeszkadzają wam również na dworze. Zacznijmy jednak od wnętrza. Jaka pułapka na muchy poskutkuje w pomieszczeniu? Oto kilka propozycji:

Moskitiera jako sposób na muchy – ten kawałem materiału może uratować nasz spokojny sen i jedzenie, które stoi poza lodówką. Moskitiery warto założyć przede wszystkim w oknach i drzwiach balkonowych, które bardzo często wiosną i latem są otwarte na oścież. Moskitiera skutecznie zatrzyma wlatujące muchy, ale także sprawi, że w pomieszczeniach nie pojawią się inne owady, np. komary lub ćmy.


Siatka jako sposób na muchy – siatki zawieszone w oknach mają podobne działania jak moskitiery. Zrobione są z delikatnych materiałów z małymi oczkami, które bez problemu przepuszczają czyste powietrze i skutecznie zatrzymują na sobie owady.


Lepy jako sposób na muchy – na rynku można spotkać również lepy na muchy, które pokryte są specjalną substancją przyciągające te owady. Mucha podlatuje do lepu i przykleja się do niego. W sklepach można spotkać wiele estetycznie wyglądających lepów, na przykład w kształcie kolorowych pasków lub kwiatów.


Elektroniczna pułapka na muchy – kolejnym rozwiązaniem jest zainwestowanie w elektroniczną pułapkę na muchy, którą można ustawić w mało rzucającym się w oczy miejscu. Do środka wystarczy włożyć jakiś wabik, na przykład miód i włączyć urządzenie. Reszta będzie działa się już bez naszego udziału.

Sposób na muchy na dworzeZdecydowanie większym problemem są muchy latające na dworze, które jak na zawołanie całymi szeregami stawiają się na każdego grilla, którego tylko spróbuje się wyprawić w przydomowej altanie. Jaki sposób na muchy na dworze jest najlepszy? W tym wypadku moskitiery mogą niestety nie wystarczyć. Na szczęście mądre głowy wymyśliły różnego rodzaju lampy owadobójcze, które przyciągają nie tylko na muchy, ale także na komary. Jak dokładnie działają tego typu urządzenia?

Część z nich wyposażona jest w lampę UV, której światło przyciąga owady, a specjalne wiatraczki napędzane silnikami wciągają owady do wnętrza lampy. Istnieją nawet lampki nocne, które dodatkowo mają wbudowaną opcję przyciągania niechcianych owadów.

Lampy owadobójcze zazwyczaj nie pobierają dużej ilości prądu, dlatego nie należy martwić się o podniesione rachunki. Najnowocześniejsze modele mają możliwość ładowania za pomocą kabla USB. Jest to szczególnie przydatna opcja, jeśli tego typu lampę chcielibyśmy zabrać ze sobą na piknik lub kemping. A co z ceną? Na rynku można znaleźć wiele przystępnych cenowo lamp owadobójczych, które są idealnym sposobem na muchy i inne insekty. Ceny takich urządzeń, na przykład od marki Cronos, wahają się od kilkudziesięciu złotych do około 150 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *