Jak pozbyć się myszy z domu z blatu?

Jak pozbyć się myszy z domu czy samochodu? Poznaj najskuteczniejsze sposób na myszy!

Każdy chciałby poznać najskuteczniejszy sposób na myszy, które co roku odwiedzają nie tylko przydomowe piwnice, ale także postanawiają zwiedzić inne pomieszczenia. Co można zrobić z nieproszonymi gośćmi? Jak pozbyć się myszy z domu lub samochodu? 

Myszy, czyli małe gryzonie o niegroźnym wyglądzie, potrafią narobić wielu szkód, szczególnie kiedy dostaną się do piwnicy, domu czy samochodu. Przegryzione kable, odchody, zanieczyszczenia, a także zepsute jedzenie, na którym można zauważyć ślady niewielkich zębów. To najczęstsze niedogodności, z jakimi borykają się osoby walczące z tymi szkodnikami. Czy istnieje jeden najskuteczniejszy sposób na myszy? Niestety nie i w każdym z przypadków może zadziałać co innego. Zatem jak pozbyć się myszy z domu? Z pewnością warto sięgnąć po odstraszacz myszy. Można także postawić na bardziej domowe sposoby na myszy. Na początku z pewnością warto poznać przeciwnika i sprawdzić, co przyciąga go najbardziej.   

Jak pozbyć się myszy z domu: sprawdź, co je przyciąga?

Zazwyczaj nie mamy wpływu na to, czy myszy pojawią się w domu, piwnicy czy samochodzie. Podobnie jest w przypadku szczurów. Kiedy już dojdzie do takiej sytuacji, rozpoczyna się dumanie nad tym, jak pozbyć się myszy lub jak pozbyć się szczurów. Właśnie dlatego warto wiedzieć, co je przyciąga i gdzie najczęściej zakładają gniazda. Szczególną uwagę należy zwrócić na wszystkie miejsca, w których składowana jest żywność. To właśnie tam gryzonie te skierują swoje kroki, kiedy tylko na dworze pojawią się pierwsze chłodne dni i noce. Wbrew pozorom mysz domowa może dostać się również do mieszkań położonych wyżej, ponieważ znakomicie wspina się po murze. Jeśli zatem co roku walczycie z nieproszonymi gośćmi, przed nadejściem jesieni należy sprawdzić, czy nigdzie nie ma dziur (dach, listwy, instalacje), przez które mogłyby dostać się do środka. Myszy z łatwością przegryzają styropian i watę mineralną, i bardzo chętnie zakładają sobie w nich gniazda. 

Jak już wspomnieliśmy, najczęściej myszy przyciąga jedzenie, szczególnie to zepsute. Z tego względu należy regularnie przeglądać zbiory, a także najlepiej przechowywać je w szczelnych pojemnikach. 

Jak pozbyć się myszy z domu z ogrodu?
Pexels

Zobacz także: Odstraszacz na kuny, czyli humanitarny sposób na pozbycie się szkodników

Jak pozbyć się myszy z domu: domowe sposoby

Jak pozbyć się myszy z domu? To pytanie stawia sobie każda osoba, która na podłodze lub kuchennym blacie znalazła odchody tego gryzonia lub kolejne nadgryzione jedzenie. Skoro istnieje sposób na muchy i sposób na komary, nie inaczej jest w przypadku tych stworzeń. Domowe sposoby na myszy zazwyczaj związane są z pewnymi zachowaniami zapobiegawczymi i odstraszającymi. Jakie zabiegi mogą przynieść zamierzony efekt? Te propozycje warto wypróbować.

Pozbądź się dziur

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, myszy najczęściej przedostają się do domu czy mieszkania poprzez dziury, na które na co dzień nie zwracamy uwagi. Aby zapobiec pojawieniu się nieproszonych gości, ubytki należy dokładnie zagipsować. Mysz potrafi przegryźć wiele materiałów, dlatego zapchanie ich watą czy styropianem nie przyniesie pożądanego efektu. 

Zadbaj o porządek

Myszy uwielbiają zepsute jedzenie. Z tego względu należy dbać o porządek w domu, mieszkaniu, piwnicy czy pomieszczeniach gospodarczych. Jeśli zatem gromadzisz zapasy, dopilnuj, aby były szczelnie zamknięte w szklanych lub plastikowych pojemnikach. Myj dokładnie naczynia i nie zostawiaj pożywienia na noc poza lodówką. To właśnie wtedy myszy najczęściej wybierają się na polowanie. 

Pozbądź się niepotrzebnych śmieci

Myszy bardzo często ciągną do śmieci. Niezwykle ważne jest, aby regularnie pozbywać się ich z domu. Mowa nie tylko o odpadach bio, ale także wszelkich innych śmieciach, z których mysz mogłaby uwić gniazdo, na przykład kartony czy folia. 

Zadbaj o bujną roślinność

Istnieje wiele roślin, których zapachu mysz nie potrafi znieść. Można zatem posadzić je w ogrodzie lub zadbać o to, aby stanęły w doniczkach w różnych miejscach w mieszkaniu. Gryzonie nie lubią aromatu mięty, oleandra, dzikiego rumianku, dziewanny, liści pomidorów, kwiatu wrotyczu i lawendy. Myszy nie lubią również zapachu octu i lakieru do włosów.  

Pokochaj zwierzaka

To oczywiście nie jest rozwiązanie dla wszystkich i nie zachęcamy do tego, aby zaprzyjaźnić się z myszami. Można jednak sprawić sobie kota lub psa, które będą pilnowały przysłowiowych domowych kątów. Dachowce znakomicie sprawują się jako strażnicy spokoju. W przypadku psów na myszy najlepiej polują takie rasy jak teriery, spaniele i jamniki. 

Szeleszczący i błyszczący przeciwnik

Nie do końca wiadomo dlaczego, jednak myszy boją się folii aluminiowej. Może chodzić o szelest lub błysk. Jednym z domowych sposobów na myszy jest rozłożenie jej w potencjalnie najbardziej zagrożonych miejscach. 

Odstraszacz myszy jako odpowiedź na pytanie, jak pozbyć się myszy z domu

Zobacz także: Metody na gołębie. Poznaj najlepsze sposoby na pozbycie się tych ptaków

Jak pozbyć się myszy z domu: specjalistyczne urządzenia 

Co zrobić, jeśli domowe sposoby zawodzą? Jak pozbyć się myszy z domu w takim wypadku? Z pewnością nie można bagatelizować tego problemu, ponieważ warto wziąć pod uwagę to, że myszy rozmnażają się bardzo szybko i mogą mieć w jednym miocie nawet kilkanaście młodych osobników. 

Jaki jest zatem najskuteczniejszy sposób na myszy? Specjalistyczne urządzenia, takie jak odstraszacze myszy, żywołapki czy zwykłe pułapki mogą okazać się odpowiedzią na to pytanie. 

Żywołapki na myszy

W tym wypadku mówimy o urządzeniu, do którego mysz zostaje zwabiona, jednak nic jej się nie dzieje. Po zamknięciu w żywołapce zwierzę należy wypuścić na wolność jak najdalej od ludzkich zabudowań. 

Odstraszacze myszy

Te urządzenia, jak sama nazwa wskazuje, mają odstraszyć myszy zawczasu. Część z nich wykorzystuje do tego ultradźwięki, które wpływają na układ nerwowy gryzonia, mocno go podrażniając. Jest to humanitarne rozwiązanie, które działa również na inne stworzenia pchające się do domu. 

Pułapki na myszy

Pułapki na myszy metalowe lub plastikowe to jedno z najstarszych rozwiązań. Wystarczy użyć odpowiedniej przynęty, aby złapać mysz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *