Dom bez smogu wnętrze kobieta z dziećmi

Dom bez smogu – wyzwanie dla oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza

Nieotwieranie okien to główne zalecenie, aby uniknąć wdychania szkodliwych związków ze smogu w pomieszczeniach . Natomiast brak wymiany powietrza, i jego suchość w sezonie grzewczym, który trwa najczęściej od połowy października do połowy marca, jest także niezdrowe. Dom bez smogu to marzenie niejednego człowieka. Jak do tego doprowadzić?

Smog uniemożliwia dostęp do świeżego powietrza?

W sezonie grzewczym, który trwa najczęściej od połowy października do połowy marca powietrze w naszych domach, pracy i w szkołach jest suche. Gdy otworzymy okna wpuszczamy do naszych domów wraz ze smogiem mnóstwo szkodliwych substancji. Z kolei, gdy nie wietrzymy mieszkania, powietrze jest „ciężkie”, suche i niekorzystnie wpływa na zdrowie. Dziś, realnie patrząc, nie jesteśmy w stanie uniknąć zagrożeń współczesnych czasów. Na szczęście dzięki przemyślanej technologii, tej która ma służyć człowiekowi można odetchnąć z ulgą. 

Skutki suchego powietrza

  • negatywny wpływ na układ oddechowy
  • przesuszona śluzówka nosa nie jest w stanie odpowiednio chronić przed infekcjami
  • suchość, zaczerwienienie oczu
  • szybsze oznaki starzenia się – dodatkowo przesuszona skóra jest bardziej podatna na podrażnienia
  • suche, łamliwe, napuszone włosy
  • problemy z koncentracją
  • znużenie, senność, gorsze samopoczucie

Nasze zdrowie powinno być najważniejszym kryterium przy podejmowanych przez nas decyzjach. Jakość powietrza, jakim oddychamy, to kluczowa kwestia, jeśli chcemy zachować zdrowie. 

Dom bez smogu – jak poprawić jakość powietrza

Nawilżanie powietrza w domu i oczyszczanie może dziać się na kilka sposobów. Z pewnością wiecie, że istnieją rośliny oczyszczające powietrze. Jednak przy dużej ilości zanieczyszczeń same mogą nie dać sobie rady. Co zrobić w takim wypadku. Z pewnością warto zainwestować w odpowiedni oczyszczacz i nawilżacz powietrza.

Punkt 1. Dom bez smogu a oczyszczacz powietrza – jaki wybrać?

Powierzchnia oczyszczania

Głównym wskaźnikiem przy wyborze oczyszczacza powietrza jest powierzchnia jaką chcemy oczyścić. Marka Cronos posiada profesjonalne modele oczyszczaczy do różnych rozmiarów pomieszczeń.

Oczyszczacz powietrza Cronos Cube do 20 m2 – świetnie sprawdzi w małych pomieszczeniach np. kuchnia, toaleta, kiedy chcemy pozbyć się nieprzyjemnych zapachów bez konieczności stosowania odświeżaczy powietrza zawierających wiele substancji chemicznych, drażniących, uczulających, które nie są wskazane do stosowania przez osoby z astmą, alergią, jak i przez osoby z problemami układu oddechowego. Dodatkowa oszczędność pieniędzy

Oczyszczacz powietrza Cronos Hepa do 40 m2 – najnowszy model marki Cronos. Dodatkowe funkcje:
jonizacja powietrza wykorzystuje aż 10 milionów jonów ujemnych na cm3,
lampa UV zapewnia sterylizację powietrza, dzięki temu powietrze jest odkażone, bez drobnoustrojów, wirusów i bakterii, świeże, rześkie i co najważniejsze zdrowe.

Oczyszczacz powietrza Cronos Cleo do 65 m2 – potężna filtracja powietrza. Silnik Mitsubishi. Intuicyjna obsługa. Czytelny wyświetlacz. Ochrona przed dziećmi. 100% bezpieczeństwa. 3 poziomy nawiewu. Wysokoodporne materiały. Zdrowe i rześkie powietrze. Lepsze samopoczucie.

Dodatkowe funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza posiadają także przydatne dodatkowe funkcje, aby powietrze było jak najbardziej zdrowe. Tryb pracy oczyszczacza naturalnie możemy dostosować do indywidualnych potrzeb i preferencji. Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które wspiera cały nasz organizm w utrzymaniu jak najlepszego zdrowia. Urządzenia marki Cronos są wyposażone w takie funkcje:

Jonizacja

Przeprowadzone badania wykazały, że powietrze, w którym jest więcej jonów dodatnich (kationów), w zauważalny sposób niekorzystnie wpływa na stan naszego zdrowia. Natomiast jeśli w powietrzu jest względna równowaga jonów ujemnych i dodatnich, jesteśmy zrelaksowani i nasz organizm funkcjonuje prawidłowo oraz mamy lepszą koncentrację. Aniony wspierają nasz organizm, siły witalne i podnoszą odporność. Dodatkowo likwidują pleśń, nieprzyjemne i toksyczne aromaty, np. stęchlizny czy świeżo remontowanych pomieszczeń.

Oczyszczone, odświeżone i rześkie powietrze jak przy wodospadach, kaskadach, czy przy brzegu morza.

Lampa UV 

Sterylizacja powietrza niszczy wszelkie zagrażające zdrowiu związki znajdujące się w powietrzu. Dodatkowa silna funkcja przeciw groźnym zanieczyszczeniem zawartym np. w smogu. Dezynfekcja powietrza lampą UV jest stosowana w celu zminimalizowania ryzyka infekcji, zakażenia. Lampa UV (bakteriobójcza),  oparta jest na działaniu ultrafioletu do likwidacji bakterii i wirusów. Tego typu lampy są mają szeroki zakres zastosowania m. in. w medycynie (szpitale, sale operacyjne) laboratoria, żłobki oraz w różnych gałęziach gospodarki np. przetwórstwie żywności.

Punkt 2. Dom bez smogu a nawilżacz powietrza – jaki wybrać?

Nawilżacz powietrza powinniśmy wybierać pod względem powierzchni na jakiej ma pracować. Marka Cronos posiada modele nawilżaczy powietrza o różnym pokryciu i rodzaju zastosowania. Np. mniejszych rozmiarów, przenośny na biurko a ozdobny, stojący do salonu. Możemy wybrać idealny dla nas model.

Nawilżacz powietrza Cronos  Bamboo do 40 m2 – ozdobny nawilżacz powietrza. Wyglądem przypominający rozkwitający kwiat. Ekskluzywny design, wysokoodporne materiały. Zdalna obsługa za pomocą pilota. Intuicyjna obsługa. Pojemność 400 ml.

Nawilżacz powietrza Cronos Ufo do 30 m2 –  2 w 1 nawilżacz i lampka, zmieniająca kolory. Użyteczność i piękny wygląd w bardzo praktycznym urządzeniu. Doskonała opcja na każde biurko a także do samochodu. Możliwość podłączenia np. do laptopa lub ładowarki USB. Pojemność 300 ml.

Nawilżacz powietrza Cronos  Paris do 60 m2 – nawilżacz powietrza. Wyglądem przypominający paryską wieże Eiffla. Ekskluzywny design, wysokoodporne materiały. Zdalna obsługa za pomocą pilota. Intuicyjna obsługa. Pojemność 8 l.

Nawilżacze i oczyszczacze marki Cronos są dostępne tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *