Depilacja IPL zastosowana na nogach

Depilacja IPL – gładka skóra raz na zawsze!

Wiosna to czas, w którym chowamy na dno szafy puchowe kurtki, wełniane czapki czy grube swetry i wyciągamy lżejsze ubrania w tym sukienki. To również czas zadbania o własną skórę i przygotowania jej na lato. Jeśli nie chcesz, aby golenie się było powracającym problemem, sprawdź, co to jest depilacja IPL!

Głównym utrapieniem kobiet jest depilacja, choć panie martwią się również o lśniące włosy czy gładką cerę. Częste golenie, zacinanie się maszynką, pełno czerwonych krostek, podrażniona i sucha skóra czy bolesne zabiegi to tylko nieliczne przyczyny, z którymi płeć piękna musi się zmagać. Na ratunek przychodzi na szczęście depilacja laserowa, czyli depilacja IPL.

Depilacja IPL w domu i salonie – jak ją przeprowadzić?

Nowość ułatwiająca nasze życie. Trwała depilacja była kiedyś zabiegiem nieosiągalnym dla większości kobiet ze względu na cenę takiego zabiegu. Teraz czasy się zmieniły i profesjonalną depilację możemy wykonać w domu i to bez wydawania majątku. Wystarczy, że uzbroisz się w 3 miesiące cierpliwości i poświęcisz odrobinę swojego czasu, a efekt gładkich nóg na pewno mile cię zaskoczy. Jedyna niedogodność to konieczność wykonania zwiększonej ilości zabiegów.

Depilacja IPL może zostać wykonana na każdej części ciała, ponieważ jest to depilacja światłem. Im ciemniejsze owłosienie, tym więcej światła pochłania, a co za tym idzie używanie takiego depilatora jest skuteczniejsze. Aby zbytnio nie podrażnić skóry, do koloru włosów należy dobrać odpowiednią siłę fal świetlnych.

Aby bezpiecznie przeprowadzić w domu zabieg depilacji światłem IPL należy odpowiednio przygotować skórę i przestrzegać kilku zasad:

 • Skóra przed depilacją powinna zostać dokładnie oczyszczona z wszelkich balsamów, dezodorantów czy innych kosmetyków, aby nie doszło do poparzeń naskórka.
 • Długość włosów powinna mieścić się w granicach 1 mm, aby światło mogło dotrzeć do cebulki. Przed depilacją IPL należy ogolić miejsca, które chce się poddać zabiegowi. Nie wolno jednak stosować wosku czy pasty cukrowej.
 • Przed zabiegiem nie wolno się opalać ani używać samoopalaczy.
 • Zalecane jest unikania picia herbat ziołowych, przede wszystkim nagietka, dziurawca czy rumianku.
 • Miesiąc przed zabiegiem nie należy stosować kremów z retinolem, isotretynoiną czy witaminą C.
 • Przed i po zabiegu należy unikać chlorowanej wody.
Depilacja IPL pachy

Zobacz także: Szukasz dla siebie idealnego depilatora? Sprawdź propozycje od firmy New-Electric!

Depilacja IPL – jak często i ile zabiegów jest potrzebnych?

Ze względu na działanie światła w depilatorze IPL zaleca się, aby poszczególne zabiegi nie były wykonywane częściej niż co 4 do 6 tygodni. Ich częstotliwość powinna być uzależniona od reakcji skóry na depilację i kolorów włosów występujących na ciele. To, ile zabiegów jest potrzebne, aby uzyskać upragniony efekt, związane jest z siłą cebulki włosa, ich gęstością czy kolorem.

Depilacja IPL – efekty

Oczywiście każdej kobiecie zależy na jak najszybszych efektach. Depilacja IPL jest jednak delikatniejsza niż depilacja laserowa, dlatego efekty widać nieco później. Według specjalistów potrzeba około 4 zabiegów, aby zauważyć różnicę w ilości i gęstości owłosienia. To jednak również zależne jest od siły włosa.

Depilacja IPL zastosowana na pasze
www.freepik.com

Depilacja IPL – przeciwwskazania

Choć depilację IPL można wykonywać przez cały rok i jest szybszym rozwiązaniem niż depilacja laserowa, to jednak istnieją pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Oto lista, z którą warto się zapoznać przed zakupieniem depilatora bądź udaniem : się do salonu kosmetycznego:

 • spożycie alkoholu 24 h przed zabiegiem;
 • opalona skóra bądź skóra z samoopalaczem;
 • ciążka oraz karmienie piersią;
 • infekcje skóry (opryszczka, zmiany ropne);
 • zażywanie leków, w których skład wchodzi retinol, etinolem, dziurawiec, nagietek, tetracyklina (po 6 miesiącach od ostawieniu leków można wykonać pierwszy zabieg);
 • stosowanie ziół: nagietek, rumianek, dziurawiec;
 • metalowe elementy na depilowanym obszarze np. defibrylator serca;
 • choroby osłabiające układ odpornościowy (nowotwory, AIDS, HIV.
Depilacja IPL nogi

Jak działa depilator IPL?

Depilator IPL, nazywany także laserem IPL, wykorzystuje delikatne impulsy świetlne, które skierowane są na cebulki włosa i powodują naturalne wypadanie włosów oraz hamują ich wzrost. Główną zaletą jest fakt, iż ta depilacja nie powoduje podrażnień i jest w pełni bezpieczna w użytkowaniu. Efekty widać już po kilku zabiegach. Oczywiście musi zostać odpowiednio przeprowadzona. Depilatory pozwalają dopasować depilacje do konkretnego obszaru, który chcemy wydepilować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *