0Koszyk
favorite_border Ulubione (0)
()

Dodaj pierwszy produkt do ulubionych.

Odstraszacze gołębi

Jeśli zmagają się Państwo z problemem powracających gołębi, proponujemy skuteczne i bezpieczne w użytku odstraszacze gołębi w konkurencyjnych cenach. Straszaki na gołębie mogą mieć humanitarny charakter – zwłaszcza gdy są to elektroniczne odstraszacze gołębi np. odstraszacze solarne lub ultradźwiękowe.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Aktywne filtry

Elektroniczne odstraszacze na gołębie

Aby utrzymać balkon oraz parapety w czystym stanie, warto kupić profesjonalny odstraszacz gołębi. Choć z pozoru ptaki miejskie są łagodne i nieszkodliwe, to niestety potrafią zniszczyć swoimi odchodami powierzchnię płytek czy ścian. Jest wiele sposobów na to, aby zabezpieczyć balkon lub ogród przed ptakami, w tym gołębiami, wróblami, czy szpakami. Co ważne, często są to produkty ekologiczne oraz humanitarne (np. ultradźwiękowe odstraszacze gołębi), które nie krzywdzą ptaków, a jedynie skutecznie je odstraszają. Jaki odstraszacz gołębi najlepiej wybrać?

Jak odstraszać gołębie?

Znanych jest wiele domowych sposobów na to, aby pozbyć się ptaków, np. posadzenie berberysu lub kolczastego mahoniu. Jednak oprócz wyselekcjonowanej roślinności, większość takich sposobów jest mało skuteczna. Zdarza się, że niektóre metody i odstraszacze gołębi bywają również szkodliwe dla samych zwierząt, a także psują estetykę balkonu, czy ogrodu. Dlatego najlepszym sposobem na pozbycie się problemu z gołębiami jest zakup odstraszacza na ptaki. Jednakże przy wyborze konkretnego produktu warto najpierw określić, gdzie będzie on montowany. Na balkony oraz parapety będą to inne modele, niż w przypadku działek i ogrodów.

Odstraszacze na gołębie są skuteczne i łatwe w obsłudze. Poszczególne odstraszacze gołębi wykorzystują ultradźwięki, a inne naturalne odgłosy drapieżnych ptaków. Dostępne są odstraszacze gołębi w formie głośników, solarnych ozdób ogrodowych, a także odblaskowych taśm, czy specjalnych sprayów. Niezależnie od wyboru poszczególnego modelu odstraszacza, będzie on znacznie skuteczniejszy w płoszeniu ptactwa, niż domowe sposoby. Ze sprawdzonych środków ochronnych przed ptakami, najlepiej sprawdzają się:

  • elektroniczne odstraszacze emitujące ultradźwięki (określane inaczej jako odstraszacze ultradźwiękowe),
  • odstraszacze solarne, które wykorzystują stroboskopowe światła,
  • odstraszacz w formie realistycznej ozdoby, jak np. sowa ogrodowa,
  • hologramowe taśmy odblaskowe.

Najskuteczniejsze odstraszacze gołębi na balkon

Zarówno w centrum miast, jak i na ich obrzeżach żyje wiele gatunków ptaków, które próbują gniazdować na balkonach, czy parapetach. Niestety ich toksyczne odchody potrafią w szybkim tempie nieodwracalnie uszkodzić płytki, parapety oraz barierki. Aby uchronić powierzchnię przed szkodliwym działaniem ptaków, warto kupić odstraszacz gołębi na balkon z zaufanego sklepu. Bardzo skuteczne i popularne są hologramowe taśmy. Powiewający na wietrze odcinek takiej taśmy emituje nie tylko błyskające światło, ale także metaliczny dźwięk, co skutecznie płoszy ptactwo. Innym rozwiązaniem są ozdoby balkonowe w postaci drapieżnych ptaków. Te plastikowe odstraszacze są często dostępne w różnych wariantach - zarówno jednobarwnych, jak i wielokolorowych.

Odstraszacze dźwiękowe na gołębie

Na balkony polecane są także kolce, siatki ochronne lub ultradźwiękowe odstraszacze. Niestety, dwie pierwsze metody mogą wyrządzić zwierzętom krzywdę, dlatego lepiej wybrać elektroniczny odstraszacz ptaków, który emituje bezpieczne ultradźwięki. Sę one niesłyszalne dla człowieka, ale trafiają w ośrodek nerwowy zwierząt powodując lekki dyskomfort. Dzięki temu, ptaki omijają dane miejsce z daleka, szukając spokojniejszego miejsca do gniazdowania. Tego rodzaju odstraszacz ptaków jest łatwy w użyciu, ale wymaga zasilania, zatem na balkon warto wybrać model, który ma wbudowany panel solarny.

Jak działają odstraszacze ptaków?

W zależności od warunków i wybranych modeli, odstraszacze gołębi działają różnie. Większość z ogrodowych modeli wykorzystuje stroboskopowe światło, a także naturalne odgłosy ptaków drapieżnych, jak sowa lub myszołów. Gołębie boją się migoczących świateł, a także omijają miejsca żerowania naturalnych wrogów. Z kolei ultradźwiękowy odstraszacz ptaków emituje fale o różnej długości, które powodują strach u gołębi, dzięki czemu omijają one dane miejsce z daleka. Ciekawym rozwiązaniem są również taśmy na gołębie, które zarówno błyskają, jak i emitują specyficzny dźwięk, który odstrasza szpaki, wróble, czy inne ptaki.

Nasz sklep elektroniczny udostępnia różne odstraszacze na gołębie w dobrej cenie, które doskonale sprawdzą się zarówno na działce, w ogrodzie lub na balkonie. Duży wybór produktów sprawia, że można dobrać takie urządzenie, które będzie dostosowane do konkretnego przypadku. Oferowane przez nas produkty działają odstraszająco na ptaki, co znaczy, że nie zabijają ich, więc nie wpływają na zaburzenie naturalnego ekosystemu.

Polecamy również odstraszacze do zwierząt leśnych - w tym np. dzików, saren i jeleni.