0Koszyk
favorite_border Ulubione (0)
()

Dodaj pierwszy produkt do ulubionych.

Odstraszacze kun

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry

Odstraszacz solarny zwierząt MD3.6LI

Jeśli twoim problemem są dzikie zwierzęta, które regularnie odwiedzają twój ogród lub zagrodę, zamontuj odstraszacz zwierząt MD3.6LI, dzięki...

Odstraszacze kun i łasic to urządzenia, które pomogą zabezpieczyć teren bądź pojazd przed szkodliwym działaniem tych zwierząt. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór produktów skutecznie odstraszających różne szkodniki. W ofercie posiadamy urządzenia ultradźwiękowe, które można zamontować w budynku, czy innym miejscu, gdzie występują problemy z niedużymi zwierzętami i gryzoniami. Ponadto oferujemy takie akcesoria, jak odstraszacz na kuny do samochodu. Każdy z produktów jest łatwy w obsłudze i instalacji, dzięki czemu w szybkim czasie można pozbyć się problemu związanego z obecnością szkodników. 

Sposoby na odstraszanie kun

Kuny, łasice oraz różnego rodzaju gryzonie to zwierzęta, których największa aktywność zaczyna się po zmroku. Zamieszkując tereny miejskie, ich łupem często padają nie tylko owoce upraw. Sporym problemem są przegryzione przewody instalacyjne w samochodach. Na rynku są dostępne różne preparaty odstraszające te zwierzęta, jak pułapki zapachowe. Jednak są one nie zawsze wystarczające. Pozostaje zatem pytanie - jaki odstraszacz na kuny będzie skuteczny?

Najlepszym wyborem są ultradźwiękowe odstraszacze kun, które wykorzystując fale o wysokiej częstotliwości skutecznie płoszą szkodniki. Oprócz niesłyszalnych dla człowieka dźwięków, świetnie sprawdzają się także odstraszacze wykorzystujące mocne, stroboskopowe światło led. Co ważne, tego rodzaju produkty nie wyrządzają krzywdy zwierzętom oraz nie wydzielają żadnych zapachów ani trujących substancji. Są skuteczniejsze w działaniu od innych akcesoriów przeciw kunom, gdyż można je stosować zarówno w samochodzie, jak i budynku oraz na ogrodzie.

Jak działa odstraszacz kun?

Odstraszacz kun występuje pod różnymi postaciami, ale najpopularniejszym urządzeniem z tej kategorii jest wersja ultradźwiękowa. Akcesorium wyposażone w głośnik emituje specjalne dźwięki o wysokiej częstotliwości, które mocno podrażniają ośrodek nerwowy zwierząt. Powoduje to spory dyskomfort u nich, co w rezultacie prowadzi do zmiany miejsca bytowania lub omijania miejsca w promieniu zasięgu ultradźwięków. Zarówno solarny, jak i samochodowy odstraszacz kun wyposażony w system fal o wysokiej częstotliwości będzie działał podobnie na zwierzęta.

Samochodowy i domowy odstraszacz kun

Kuny oraz inne gryzonie potrafią wyrządzić spore szkody pod maską pojazdu. Ich łupem najczęściej padają przewody elektryczne oraz gumowe, które są łatwe do przegryzienia. Aby zaoszczędzić pieniądze i czas na naprawy szkód wyrządzonych przez zwierzęta, warto kupić i zainstalować odstraszacz kun do samochodu. To niewielkie urządzenie z przewodami, które montuje się pod maską pojazdu i podłącza do akumulatora. Produkt będzie zawsze aktywny przy wyłączonym silniku pojazdu. Korzystanie z niego jest bezpieczne, a dzięki dołączonej, szczegółowej instrukcji można sprawdzić, jak zamontować odstraszacz na kuny w prawidłowy sposób.

Elektroniczny odstraszacz na kuny do auta różni się od domowego konstrukcją. Urządzenia do użytku wewnątrz budynków zazwyczaj zasilane są bateryjnie bądź z gniazdka. Często mają one system, który automatycznie zmienia tony dźwięków, aby szkodniki nie przywykły do jednostajnej częstotliwości. Warto zaznaczyć, że niektóre modele odstraszaczy do domu działają nie tylko na kunę, czy łasicę, ale także na inne zwierzęta, w tym koty, psy, szczury, myszy, a także instekty.

Czytaj więcej...