0 Koszyk

Odstraszacze dzików

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Odstraszacz solarny zwierząt MD3.6LI

Cena 129,00 zł
Jeśli twoim problemem są dzikie zwierzęta, które regularnie odwiedzają twój ogród lub zagrodę, zamontuj odstraszacz zwierząt MD3.6LI, dzięki...

Odstraszacz solarny gryzoni, kun, myszy,...

Cena 109,00 zł
Solarny odstraszacz zwierząt: ptaków, psów, kotów, kretów, lisów, zajęcy, szop, borsuków oraz dzików. Odstrasz niechciane zwierzęta, które panoszą...
Produkt chwilowo niedostępny

Odstraszacz dzikich zwierząt, gołębi, kun,...

Cena 99,00 zł
Odstrasz niechciane ptaki oraz inne zwierzęta, które szerzą zniszczenia w Twoim ogrodzie lub działce za pomocą głośnych dźwięków i światła.
Produkt chwilowo niedostępny

Gdy zwierzyna leśna podchodzi zbyt blisko domów lub pól uprawnych może stanowić problem, dlatego w tym wypadku warto zastosować odstraszacze dzików. To specjalne urządzenia, które wykorzystując ultradźwięki oraz odblaskowe światła płoszą dziki, jelenie, sarny, czy lisy z terenu, na którym zostały zainstalowane. Nasz sklep oferuje szeroką gamę produktów, z pomocą których można pozbyć się problemu ze zwierzętami w humanitarny i ekologiczny sposób. Do wyboru są m.in. solarne i ultradźwiękowe odstraszacze na dziki.

Skuteczne sposoby na odstraszanie dzików

Dziki pojawiające się w okolicach zabudowań mogą stwarzać duże zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale także dla samych siebie. Aby zapobiegać podchodzeniu zwierzyny leśnej można stosować różnego rodzaju produkty odstraszające. Dość popularne są straszaki na dziki w postaci płynów zapachowych. Ich stosowanie może jednak nie dać w pełni zadowalających rezultatów. Dużo skuteczniejsze okazują się elektroniczne odstraszacze dzików, które działają niezależnie od warunków pogodowych.

Środek do odstraszania dzików w postaci urządzenia ultradźwiękowego to dobry wybór, aby zapomnieć o zwierzętach leśnych, które sprawiają problem w pobliżu gospodarstw domowych lub terenów uprawnych. Świetnym pomysłem będzie również zakup odstraszacza na dziki, który emituje stroboskopowe światło. Połączenie fal ultradźwiękowych z błyskającym światłem działa niezwykle skutecznie na dzikie zwierzęta. Warto jednak pamiętać, że każdy odstraszacz na dzika ma ograniczone pole zasięgu, zatem w celu ochrony dużego terenu przed szkodliwym działaniem zwierząt, warto umieścić kilka urządzeń ultradźwiękowych w odpowiednich odstępach, co zdecydowanie podnosi ich efektywność.

Jak działają różne odstraszacze na dziki?

Na rynku można znaleźć zapachowe środki odstraszające zwierzynę leśną. Są to preparaty, które umieszcza się w specjalnym podajniku. Wydzielając nieprzyjemną dla dzików, czy saren woń, płoszą je z danego miejsca. Taki straszak na dziki ma niestety dość sporo wad - środek trzeba często uzupełniać, a jego wydajność może być dużo mniejsza w wietrzne, czy deszczowe dni. 

Zupełnie inaczej działa ultradźwiękowy odstraszacz na dzika. Wykorzystuje on fale o wysokiej częstotliwości, które powodują u zwierząt duży dyskomfort poprzez podrażnienie układu nerwowego. To sprawia, że dziki, sarny, czy jelenie nie są w stanie normalnie funkcjonować, dlatego decydują się na opuszczenie terenu z wyczuwalnymi ultradźwiękami w celu znalezienia bezpieczniejszej i spokojniejszej okolicy.

Ultradźwiękowy odstraszacz na dziki często wsparty jest błyskającymi diodami led, które włączają się, gdy zwierzę zbliży się do urządzenia. Nagle zapalone stroboskopowe światło dodatkowo odstrasza płochliwe zwierzęta, a dziki, lisy lub jelenie właśnie do takich należą.

Bezpieczne sposoby na odstraszanie dzików

Oferowane przez nasz sklep odstraszacze na dziki są nie tylko skuteczne w działaniu, ale również łatwe i bezpieczne w stosowaniu. Urządzenia ultradźwiękowe do odstraszania zwierzyny leśnej nie wyrządzają krzywdy dzikom, czy sarnom. Ultradźwięki nie wywołują stałego uszczerbku na zdrowiu u zwierząt, a także są zupełnie nieszkodliwe dla człowieka. Każdy z naszych produktów posiada dołączone instrukcje obsługi. Informacje w nich zawarte pomogą w prawidłowy sposób używać odstraszaczy dzików.