0Koszyk

Klimatyzatory i klimatory

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Aktywne filtry

Klimator przenośny ewaporacyjny Breezy

Klimator przenośny ewaporacyjny Breezy

Ochłodź, nawilż i oczyść powietrze w swoim domu z nowoczesnym klimatorem przenośnym Breezy, którego wydajność nie zmniejsza się nawet przy otwartym...
Produkt chwilowo niedostępny

Klimatyzatory i klimatory przenośne


Coraz gorętsze lata sprawiają, że klimatyzacja w domu staje się niezbędna. Dla drogich systemów zewnętrznych świetną alternatywą są klimatyzatory i klimatory marki Cronos. Urządzenia te skutecznie obniżają temperaturę, jednocześnie oczyszczając i nawilżając powietrze. Praca klimatorów i klimatyzatorów różni się między sobą, jednak skuteczność działania obu rozwiązań wpływa na ich coraz większą popularność. W ofercie marki Cronos znaleźć można domowe klimatyzatory przenośne i klimatory przenośne (duże stojące i mniejsze na biurko).   

Domowy klimatyzator przenośny

Klimatyzatory to urządzenia, które służą do schładzania powietrza, a ich czynnikiem chłodzącym jest freon. Klimatyzator przenośny to rodzaj klimatyzacji miejscowej, dzięki której można obniżyć temperaturę bez możliwości dopływu świeżego powietrza. Urządzenia te są niezwykle skuteczne i pozwalają na ustawienie docelowej temperatury, która będzie optymalna dla użytkownika. Wśród najpopularniejszych klimatyzatorów wymienić można: 

  • klimatyzator ścienny; 
  • klimatyzator przenośny bez rury; 
  • klimatyzator przenośny z rurą;
  • klimatyzator kanałowy;
  • klimatyzator sufitowy;
  • klimatyzator okienny.

Klimatyzatory dzielą się również na monoblokowe i dwuczęściowe typu split. Przy wyborze klimatyzatora warto zwrócić uwagę na to, czy posiada on funkcje ogrzewania i wentylacji. Ważna jest również możliwość poruszania zamontowanymi żaluzjami i wbudowany alarm informujący o przepełnionym zbiorniku na wodę. Nowoczesny klimatyzator pokojowy marki Cronos posiada wszystkie wyżej wymienione funkcje. Dodatkowo w zestawie znajduje się pilot, dzięki któremu możliwe jest zdalne zarządzanie klimatyzatorem. 

Domowy klimator przenośny

Klimatory różnią się od klimatyzatorów przede wszystkim czynnikiem chłodzącym. W tym wypadku za zmniejszenie temperatury powietrza odpowiada woda, która w urządzeniu przekształcana jest w delikatną, ledwo wyczuwalną, zimną mgiełkę. Klimatory marki Cronos wyposażone są w wiele dodatkowych funkcji, takich jak: oczyszczanie, nawilżanie i jonizowanie powietrza. Ich wydajność rośnie wraz ze wzrostem temperatury. To świetne rozwiązanie dla tych osób, które podczas ochładzania powietrza w domu nie lubią mieć szczelnie pozamykanych okien. Klimator przenośny z powodzeniem może pracować przy otwartych oknach i drzwiach. Cicha praca urządzenia pozwala korzystać z niego nawet nocą. W ofercie marki Cronos znaleźć można klimatory przenośne stojące wyposażone w kółka, a także klimatory biurkowe, które skutecznie ochłodzą powietrze podczas pracy w biurze, przy okazji nie zajmując dużo przestrzeni. Nowoczesne modele klimatorów Cronos wyposażone zostały w wbudowane wkłady chłodzące, dzięki czemu nie trzeba korzystać w nich ze specjalnych butli z lodem. 

Klimator a klimatyzator - najważniejsze różnice

Aby wybrać optymalne urządzenie do swoich potrzeb, warto poznać najważniejsze różnice pomiędzy klimatorem a klimatyzatorem przenośnym. Poznaj wady i zalety klimatorów i klimatyzatorów. Klimator przenośny

Klimatyzator przenośny

System chłodzący

Woda

Freon

Ustawienie temperatury

Nie

Tak

Moc chłodzenia

Wzrasta wraz ze wzrostem temperatury

Maleje wraz ze wzrostem temperatury

Funkcja nawilżania

Tak

Nie

Rodzaj pomieszczenia

Otwarte

Zamknięte

Pobór energii

Mniejszy

Większy

Waga

Lżejsze

Cięższe

Efekt schłodzenia pomieszczenia

Znika po wyłączeniu urządzenia

Pozostaje na jakiś czas po wyłączeniu urządzenia

Wielkość powierzchni chłodzenia

Mniejsza

Większa


Czytaj więcej...