0Koszyk
favorite_border Ulubione (0)
()

Dodaj pierwszy produkt do ulubionych.

Odstraszacze zwierząt

Aktywne filtry

  • bestseller

Odstraszacz solarny zwierząt MD3.6LI

Jeśli twoim problemem są dzikie zwierzęta, które regularnie odwiedzają twój ogród lub zagrodę, zamontuj odstraszacz zwierząt MD3.6LI, dzięki...
Odstraszacz myszy i owadów HJS-815 Heckermann

Odstraszacz myszy i owadów HJS-815 Heckermann

Myszy, szczury i owady nie będą już problemem z odstraszaczem ultradźwiękowym marki Heckermann, który skutecznie przegania te stworzenia z domów,...

Odstraszacze zwierząt to specjalne urządzenia, które mają na celu przegonienie szkodników z danego miejsca. Jeśli masz problem ze zwierzętami niszczącymi ogród bądź gryzoniami w domu, to tego rodzaju produkty będą odpowiednie, aby pozbyć się kłopotu. W naszym sklepie dostępne są różnorodne akcesoria, które skutecznie przeganiają zwierzęta i insekty. Znajdziesz tu wysokiej jakości odstraszacz zwierząt do samochodu, ale również takie produkty, które będą dobrym sposobem zarówno na ogrodowe krety, nornice, ptaki lub psy i koty, jak i leśne lisy, kuny, czy sarny.

Odstraszacz zwierząt - jak wybrać najlepszy?

Odstraszacze zwierząt występują w różnych formach, więc aby wybrać najlepszy, należy na początku określić z jakim szkodnikiem ma się do czynienia. W domowych warunkach najlepiej sprawdzają się urządzenia emitujące ultradźwięki, które skutecznie działają na gryzonie oraz owady. Wykorzystując wysokie częstotliwości dźwięków, które są niesłyszalne dla ludzkiego ucha, podrażniają one układ nerwowy szkodników, zmuszając je do opuszczenia miejsca bytowania i poszukiwania innego. Warto wybrać taki odstraszacz, który będzie emitował dźwięki o zmiennej częstotliwości, a przy tym był niewielki, co ułatwi jego umieszczenie w odpowiednim miejscu w pokoju, garażu, czy biurze.

Jeśli masz problem ze szkodnikami w ogrodzie, warto wybrać wodoodporny odstraszacz solarny z czujnikiem ruchu. Tego rodzaju urządzenia są niewielkie, ale bogato wyposażone. Zazwyczaj posiadają głośnik, który emituje ultradźwięki, a także w specjalne, stroboskopowe światło. Ogrodowy odstraszacz na zwierzęta należy umieszczać w centrum miejsca, które chcemy chronić przed gryzoniami, ptakami lub innymi szkodnikami. W naszym sklepie posiadamy również produkty do odstraszania kretów o dużym zasięgu działania, odstraszacze zwierząt leśnych, a także specjalne taśmy hologramowe do zabezpieczenia balkonu lub działki przed szkodliwym działaniem ptaków.

Jak działają odstraszacze dzikich zwierząt?

Wyróżnia się kilka typów odstraszaczy, które mają różne działanie na szkodniki. Większość elektronicznych urządzeń wykorzystuje fale ultradźwiękowe, które podrażniają ośrodek nerwowy zwierząt. Nie są one w stanie przyzwyczaić się do wysokich tonów, dlatego też w rezultacie szukają spokojniejszego miejsca do bytowania. Tego rodzaju odstraszacze zwierząt będą skuteczne szczególnie na małe osobniki, jak koty, kuny, łasice, myszy i szczury. Można je również stosować w walce z kretami, a także insektami, choć w ich przypadku lepiej sprawdzą się dedykowane rozwiązania w postaci lamp owadobójczych. 

Inną grupą odstraszaczy na zwierzęta są te wyposażone w błyskające diody oraz głośniki emitujące naturalne odgłosy zwierząt. Stroboskopowe światło działa alarmująco na szkodniki, a wykorzystanie np. pohukiwania sowy będzie skutecznym rozwiązaniem na miejskie ptactwo, czy gryzonie. W asortymencie sklepu mamy również specjalne odstraszacze zwierząt do samochodu, które po podłączeniu do akumulatora będą emitować zarówno ultradźwięki, jak i błyskające światło, co pomoże uchronić elementy podwozia przed szkodliwym działaniem kun, kotów, czy wiewiórek.

Bezpieczne używanie odstraszaczy do auta i do domu

Szczególnie popularnym urządzeniem wśród klientów jest odstraszacz zwierząt do auta, czyli antykuna. To elektroniczne urządzenie chroni pojazd przed gryzoniami, które mogłyby zniszczyć elektronikę bądź uszczelki pod maską pojazdu. W instrukcji znajdują się szczegółowe informacje na temat, jak zamontować odstraszacz zwierząt w samochodzie i jak bezpiecznie go użytkować.

Odstraszacze dzikich zwierząt są skuteczne w działaniu, a przy tym bardzo bezpieczne w użyciu. Do ich pracy nie jest wymagany dodatkowy wabik w postaci trutki lub środka zapachowego. Urządzenia nie wyrządzają krzywdy zwierzętom, dlatego można je stosować zarówno w halach magazynowych, powierzchniach sklepowych, ale także w domu, gdzie przebywają dzieci.

Czytaj więcej...