0Koszyk

Ogrzewanie na podczerwień

Aktywne filtry

Lampa grzewcza Cronos IR 2000W

Promiennik podczerwieni Cronos Garden 2000W

Lampa grzewcza Cronos wykorzystuje innowacyjną metodę ogrzewania promieniami podczerwieni, dbając o Twoją wygodę, zdrowie i portfel. Uniwersalne...
Produkt chwilowo niedostępny

Ogrzewanie na podczerwień, czyli innowacyjna metoda grzewcza

W dobie dbania o środowisko, które zostało przez człowieka zanieczyszczone i zaniedbane, poszukiwanie innowacyjnych i ekologicznych metod grzewczych jest niezwykle ważne. Ogrzewanie na podczerwień jest zdecydowanie jedną z takich technologii, ponieważ podczas pracy promienników podczerwieni czy mat grzewczych nie wytwarzają się żadne substancje zatruwające powietrze. Wystarczy prąd, który czerpać można z odnawialnych źródeł energii, na przykład założonego na dachu systemu fotowoltaicznego. 

Panele na podczerwień to nowoczesne spojrzenie na standardowe grzejniki. Innowacyjne urządzenie skutecznie ogrzewa dom czy mieszkanie i dodatkowo świetnie prezentuje się w każdym pomieszczeniu. Co więcej, można je zamontować nie tylko na ścianie, ale także na suficie. Ogrzewanie na podczerwień daje zatem wiele możliwości aranżacyjnych. Można wybrać promienniki podczerwieni, które zupełnie nie będą rzucały się w oczy i takie, które staną się dekoracją pomieszczenia, ponieważ ich zewnętrzna powłoka będzie na przykład wykonana z lustra. Na czym dokładnie polega działanie ogrzewania na podczerwień? Czy to promieniowanie jest w pełni bezpieczne dla zdrowia? 


Ogrzewanie na podczerwień a promieniowanie podczerwone


Promieniowanie podczerwone
 to naturalne zjawisko, które można zaobserwować w przyrodzie. Fale wysyłane są między innymi przez Słońce i choć nie możemy ich zobaczyć, odczuwamy je receptorami skórnymi w postaci przyjemnego ciepła. Podobne promieniowanie wytwarza niemalże każdy organizm żywy. Właśnie to zjawisko zostało wykorzystane w promiennikach podczerwieni nazywanych również panelami na podczerwień. Te nowoczesne grzejniki ogrzewają jedynie organizmy żywe i przedmioty, a nie powietrze. Dzięki temu nie dochodzi do cyrkulacji powietrza, w którym unoszą się: kurz, pyły i alergeny. Ogrzewanie podczerwienią to zdecydowanie dobry wybór, jeśli jeden z domowników walczy z alergiami lub astmą. 

Ogrzewanie na podczerwień marki Cronos

Dobre ogrzewanie na podczerwień to przede wszystkim wysokiej jakości promienniki podczerwieni, maty grzewcze czy folie grzewcze. Każda z metod ma inne zalety i w inny sposób może zostać wykorzystana. Marka Cronos w swojej ofercie posiada wiele nowoczesnych urządzeń, w których znaleźć można innowacyjne rozwiązania m.in. możliwość sterowania panelami poprzez Wi-Fi. Grzejniki na podczerwień zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, w tym opatentowanego Synthelithu. Kompozyt ten zapewnia bezstratny przepływ energii, a co za tym idzie, sprawia, że promienniki podczerwieni są maksymalnie energooszczędne. W panelach zastosowano również warstwę z włókna węglowego, a także warstwę refleksyjną. W zależności od mocy jeden promiennik jest w stanie ogrzać powierzchnię od 7 do nawet 35 m2. Co więcej, można je zamontować nie tylko na ścianie, ale także na suficie, dzięki czemu staną się zupełnie niewidoczne, jeśli właśnie taki zamysł aranżacyjny jest wymagany. Systemem ogrzewania na podczerwień marki Cronos można zarządzać za pomocą specjalnej aplikacji Tuya, która umożliwia włączenie i wyłączenie promiennika ciepła, ustalenie czasu pracy, a także ustawienie optymalnej wysokości temperatury.

Promiennik podczerwieni z termostatem i pilotem

To jedna z podstawowych wersji promienników podczerwieni marki Cronos, które wyposażone są w system zarządzania termostatem i pilotem. W ofercie pojawia się urządzenie wykonane z Synthelithu lub krzemianu wapnia. Promiennik podczerwieni typu TP można zakupić w mocach od 450W do 1200 W, z czego moc 450W i 550W występuje w wersji z krzemianu wapnia.  

Promiennik podczerwieni z termostatem i Wi-Fi


W katalogu promienników podczerwieni Cronos znaleźć można urządzenia, które posiadają termostat, a także możliwość zarządzania poprzez połączenie panelu z telefonem za pomocą Wi-Fi. Promiennik podczerwieni
 typu TW występują w mocach od 300W do 1200W, z czego moc 450W i 550W występuje w wersji z krzemianu wapnia. 

Promiennik podczerwieni z termostatem, pilotem i Wi-Fi


Najbardziej zaawansowane promienniki podczerwieni marki Cronos łączą w sobie aż trzy sposoby zarządzania. Urządzenie posiada nowoczesny termostat, pilot do zdalnego sterowania, a także możliwość połączenia z siecią Wi-Fi. Moce, które można znaleźć w katalogu sięgają od 330W do 1200W, z czego promiennik podczerwieni
 wykonany krzemianu wapnia występuje w wersjach 450W i 550W. 

Plusy ogrzewania na podczerwień

Dzień mija za dniem i każdy człowiek ma coraz mniej czasu na standardowe czynności. To jedna z podstawowych zalet systemu ogrzewania na podczerwień, który jest samowystarczalny i nie wymaga skomplikowanej obsługi. Wystarczy włączyć grzejnik na podczerwień, a on zacznie oddawać ciepło, które jest najbardziej zbliżone do tego naturalnego, jakie odczuwamy podczas słonecznych dni. Dodatkowo promiennik podczerwieni zabezpieczony jest przed przegrzaniem, dzięki czemu system jest w pełni bezpieczny. Ramy paneli na podczerwień nie nagrzewają się, a brak wbudowanego wentylatora sprawia, że ich praca jest cicha i zupełnie bezwonna. 

Zdrowotne zalety ogrzewanie na podczerwień

Ogrzewanie na podczerwień to nie tylko energooszczędność i nowoczesność. Ten innowacyjny sposób grzewczy ma również wiele zalet dotyczących zdrowia. Ze względu na wysyłane fale IR-C, które są w pełni bezpieczne dla organizmu, podczerwień wydobywająca się z promienników ma wpływ na zniwelowanie dolegliwości związanych z wieloma chorobami. Powoduje między innymi:

  • rozszerzenie naczyń włosowatych;

  • wspomożenie układu nerwowego i zmniejszenie napięcia mięśniowego;

  • przyspieszenie przemiany materii;

  • zwiększenie przepływu krwii tętniczej. 

Dodatkowo ogrzewanie na podczerwień może wspomóc ogólną odporność organizmu, a także pomóc w leczeniu alergii i astmy. W przypadku tych dwóch schorzeń znacznie zmniejsza wysuszenie śluzówki i związany z tym zjawiskiem męczący kaszel. 

Ogrzewanie podłogowe z folią grzewczą na podczerwień


Folia grzewcza na podczerwień marki Cronos umożliwia stworzenie ekologicznego i ekonomicznego ogrzewania podłogowego, ściennego czy sufitowego. W ofercie znaleźć można dwa rodzaje folii, jedną wykonaną z grafenu, drugą z pastą węglową. Folia grzewcza coraz częściej wykorzystywana jest jako sposób na szybkie ogrzewanie podłogowe, którym można zarządzać dzięki nowoczesnemu termostatowi. Wśród najczęściej wymienianych zalet ogrzewania podłogowego na podczerwień znaleźć można:

  • niskie koszty eksploatacji;

  • niskie koszty zakupu folii i potrzebnych akcesoriów;

  • szybkość kładzenia folii bez konieczności przeprowadzania gruntownego remontu;

  • możliwość ułożenia folii grzewczej pod różnego rodzaju panelami i podłogami drewnianymi;

  • dokładność w zarządzaniu wysokością temperatury i czasu pracy folii.


Czytaj więcej...