0Koszyk
favorite_border Ulubione (0)
()

Dodaj pierwszy produkt do ulubionych.

Nowoczesne ogrzewanie elektryczne energooszczędne

Doskonale rozumiemy, że chcesz wybrać tanie, ale jednocześnie oszczędne i jak najlepsze ogrzewanie elektryczne. Czy da się to połączyć? Nowoczesne grzejniki energooszczędne do domu i mieszkania łączą w sobie wszystkie te cechy, a nasz sklep elektroniczny przygotował ich bogatą ofertę. Przenośne, ścienne i z termostatem...- zapraszamy do zapoznania się z produktami.

Pokazano 1-17 z 17 pozycji

Aktywne filtry

Mata grzewcza elektryczna Cronos 200W - 3 m²

Mata grzewcza elektryczna Cronos 200W - 3 m²

Rata 0% już od   Kliknij, aby zobaczyć szczegóły rat
Mata grzewcza elektryczna Cronos 200W - 3,5m²

Mata grzewcza elektryczna Cronos 200W - 3,5m²

Rata 0% już od   Kliknij, aby zobaczyć szczegóły rat
Mata grzewcza elektryczna Cronos 150W - 3 m²

Mata grzewcza elektryczna Cronos 150W - 3 m²

Rata 0% już od   Kliknij, aby zobaczyć szczegóły rat
Elektryczny grzejnik szklany 2000W z WiFi i pilotem

Elektryczny grzejnik szklany 2000W z WiFi i pilotem

Produkt chwilowo niedostępny
 • Rata 0% już od   Kliknij, aby zobaczyć szczegóły rat
 • Grzejnik elektryczny olejowy 2500W Cronos Heaters

  Grzejnik elektryczny olejowy 2500W Cronos Heaters

  Produkt chwilowo niedostępny
 • Rata 0% już od   Kliknij, aby zobaczyć szczegóły rat
 • Ogrzewanie elektryczne przyszłością

  Nowoczesność zagląda do każdej sfery życia, starając się ją ulepszyć i sprawić, aby była bardziej przystępna i ekologiczna. To ostatnie słowo jest szczególnie ważne w kwestii ogrzewania domu czy mieszkania. Tradycyjne metody grzewcze opierające się na węglu czy innych substancjach przyczyniających się do zatruwania środowiska coraz częściej schodzą na dalszy plan. Czy zatem ogrzewanie elektryczne może stać się przyszłością zdrowszego świata?

  Ogrzewanie elektryczne, do którego zalicza się również ogrzewanie na podczerwień, to alternatywa, która w szybki sposób pozwala dogrzać pomieszczenie bez konieczności angażowania całej instalacji grzewczej. Co więcej, może być to wyjątkowo energooszczędne rozwiązanie, jeśli tylko dom zaopatrzony jest w system fotowoltaiczny. W takim wypadku gospodarstwo staje się niemalże samodzielne, jeśli chodzi o produkcję energii. Grzejnik elektryczny do osiągnięcia wymaganej temperatury nie potrzebuje wody, która w standardowych systemach musi nagrzać się, a potem zostać przetransportowana do kaloryfera. Ogrzewanie elektryczne daje efekty w kilka chwil, nie trzeba zatem czekać długich minut, aż w pomieszczeniu na nowo zrobi się ciepło. Małe grzejniki przydatne są w szczególności w łazienkach, gdzie pomagają utrzymać optymalną temperaturę i sprawiają, że po wyjściu spod prysznica człowiek nie czuje nieprzyjemnego chłodu.

  Zalety i wady ogrzewania elektrycznego

  Jak każdy system grzewczy również ogrzewanie elektryczne ma swoje wady i zalety, o których należy pamiętać. Na szczęście tych pierwszych jest znacznie mniej. Wśród najczęściej wymienianych zalet są:

  • duży komfort użytkowania;
  • szybkie nagrzewanie się grzejnika;
  • wysoki poziom oddawanego ciepła;
  • brak pór grzewczych, system może działać cały rok;
  • szybka i prosta instalacja grzejników;
  • wiele innowacyjnych funkcji, na przykład połączenie z Wi-Fi;
  • zaoszczędzenie energii, dzięki systemowi Ecopower Saver;
  • brak wydzielania substancji trujących przedostających się do powietrza.

  Jakie wady ma ogrzewanie elektryczne? W przypadku grzejników elektrycznych starej klasy najczęstszym zarzutem było duże zużycie prądu, co przekładało się na podniesione rachunki. Obecnie większość modeli grzejników elektrycznych wyposażonych jest w system oszczędzania energii. Ogrzewanie elektryczne, na przykład promienniki podczerwieni, to system, który ogrzeje dom, jednak nie ogrzeje wody. W takim wypadku należy pomyśleć o dodatkowym źródle ciepła.

  Grzejnik elektryczny nowoczesną alternatywą

  Grzejnik elektryczny to z pewnością nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań. Na rynku można spotkać wiele modeli, od mini grzejników poprzez panele i promienniki na podczerwień, które działają na zasadzie przekazywania promieniowania podczerwonego. Z pewnością wielu osobom grzejnik elektryczny kojarzy się ze starą farelką, która nie miała do zaoferowania wiele funkcji dodatkowych. Obecnie, nowoczesne grzejniki, wyposażone są w wiele ciekawych funkcji sprawiających, że korzystanie z nich jest jeszcze przyjemniejsze.

  Po pierwsze, warto powiedzieć o ich różnorodnych kształtach i wielkościach. Szeroka gama produktów marki Cronos pozwala dobrać grzejnik do swoich potrzeb. Może być mały i niepozorny, może również mieć kształt panelu, który z łatwością będzie można zawiesić na ścianie lub przetransportować dzięki dołączonym do zestawu kółkom. Nowoczesny grzejnik elektryczny ma do zaoferowania między innymi możliwość ustawienia czasu pracy. Dzięki programatorowi, czyli wbudowanemu timerowi 24-godzinnemu, jeszcze łatwiej będzie można zadbać o oszczędność energii. Ta funkcja pozwali również na pozostawienie grzejnika włączonego, gdy przychodzi czas na sen. Grzejnik samoistnie wyłączy się w trakcie nocy.

  Coraz więcej modeli grzejników elektrycznych ma również duży wyświetlacz LCD, a także posiada możliwość połączenia się z domowym Wi-Fi. Takie nowoczesne rozwiązanie pozwala na zarządzanie systemem grzewczym i wszystkimi grzejnikami z poziomu telefonu komórkowego. Grzejnik łazienkowy można zatem włączyć przed pójściem pod prysznic, aby w pomieszczeniu podskoczyła temperatura. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk, wciąż siedząc na kanapie.

  Ogrzewanie elektryczne - jaki grzejnik wybrać?

  Jeśli zastanawiacie się nad tym, jaki grzejnik marki Cronos wybrać, przede wszystkim pomyślcie o swoich potrzebach i wielkości pomieszczenia, jakie ma zostać ogrzane. To pierwszy aspekt, który zadecyduje o kupnie grzejnika, czyli zasięg jego działania. W przypadku większych grzejników dobrze jest postawić na nowoczesne, ekologiczne rozwiązania, dzięki którym oszczędność energii będzie zdecydowanie odczuwalna. Dobrze zatem, jeśli grzejnik nie nagrzewa się z czasem, tylko element grzewczy robi się ciepły od razu po włączeniu urządzenia.

  W małych grzejnikach elektrycznych, którymi można dogrzać pokój dziecka lub łazienkę, ważna jest funkcja umożliwiająca wybranie optymalnej wysokości temperatury na termostacie. Przydatna będzie również oscylacja rozprowadzająca ciepło równomiernie po całym pokoju.

  Ogrzewanie elektryczne i grzejniki elektryczne to nowoczesność i odpowiedzialne myślenie o ekologii i funkcjonowaniu środowiska.

  Polecamy także: